شرکت آرسیان کو شما را به خرید بهترین محصولات انواع مواد شیمیایی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

کاربرد اسید سولفوریک در باغات پسته + میزان مصرف

آنچه در این مقاله می خوانید...

کاربرد اسید سولفوریک در کشاورزیاصلاح خاک کشاورزیکاربرد و مصرف اسید سولفوریک در باغات پستهخرید عمده اسید سولفوریک کشاورزیدرصد اسید سولفوریک کشاورزیرنگ اسید سولفوریکبرسی آنالیز اسید سولفوریک، میزان فلزات سنگیننوع بسته بندی اسید سولفوریک
کاربرد اسید سولفوریک در باغات پسته

خرید اسید سولفوریک توسط بسیاری از کشاورزان، باغداران و مراکزگلخانه ای در حجم های مختلف خریداری و مورد مصرف قرار می گیرد.
آزمایشات نشان داده استفاده اسید سولفوریک در کشاورزی باعث اصلاح شرایط خاک و بهبود وضعیت PH می شود، همچنین استفاده از اسید سولفوریک در باغات پسته برای بهبود در نفوذ پذیری خاک های رسی و شور بوده و  بشترین مورد مصرف از اسید سولفوریک برای اصلاح خاک های سدیمی و بافت سنگین می باشد.

اسید سولفوریک در باغات پسته + میزان مصرف و کاربرد

 

کاربرد اسید سولفوریک در کشاورزی

اسید سولفوریک در باغات پسته + میزان مصرف و کاربرد

یکی از موارد اصلی خاک که در جذب مواد غذایی توسط درختان قابل اهمیت می باشد PH خاک می باشد که بطور مستقیم به رشید گیاهان و درختان ارتباط دارد و در جذب مواد غذایی بسیار تاثیر گزار می باشد.

PH خاک مشخص میکندکه کدام عناصر توسط ریشه گیاه و درختان جذب شود و کدام عناصر جذب نشود. عناصری که در صورت PH اسیدی توسط ریشه جذب می شود بسیار جذب می شوند عبارتند از: مس، کبالت، منگنز، آلومینیوم. و همچنین در صورتی که PH خاک بالا باشد این عناصر توسط ریشه جذب نمی شود.

معمولا در اکثر باغات پسته کشور از جمله استان کرمان PH خاک بالا می باشد و کمبود عناصر کم مصرف مشاهده می شود لذا این کمبود ها باعث می شود رشد و نمو درختان کند شده و همچنین جذب دیگر عناصر مورد نیاز درختان نیز به مشکل برخورد کند و باعث نگرانی کشاورزان و باغداران مناطق کشت پسته شود.

برای اطلاع بیشتر در مورد کاربرد اسید سولفوریک در باغات پسته و گلخانه ها و سایر موارد کشاورزی می توانید با مشاورین فروش این شرکت در تماس باشید.

 

اصلاح خاک کشاورزی

اصلاح خاک کشاورزی

یکی از نکاتی که قابل توجه می باشد اینست شرایط خاک موثر در جذب عناصر مفید برای درختان می باشد و در کل اگر PH خاک پایین یا اسیدی باشد عناصر پر مصرف توسط ریشه کمتر جذب می شود و بلعکس اگر PH خاک بالا یا قلیائی باشد عناصر کم مصرف شانس کمتری برای جذب به ریشه درختان خواهند داشت.

برای برطرف کردن این مشکل راهکار های مختلفی وجود دارد ولی در این امر برخی کشاورزان برای برطرف نمودن و بهبود خاک کشاورزی اقدام به اضافه کردن آهک می نمایند که این کار جواب معکوس میدهد چرا که با اضافه کردن آهک به خاک باعث بالا رفتن PH خاک شده و خاک قلیائی تر می شود.

یکی از راهکارهای موثر که برای بهبودی PH خاک صورت می پذیرد استفاده از گج خام می باشد، این کار باعث می شود PH خاک به سمت اسیدی شدن برود و اصلاح خاک صورت بپذیرد. همچنین راهکار دوم که هم بصورت علمی و هم بصورت تجربی ثابت و تجربه شده است، استفاده از اسید سولفوریک 98 درصد کشاورزی می باشد.

 

کاربرد و مصرف اسید سولفوریک در باغات پسته

کاربرد و مصرف اسید سولفوریک در باغات پسته

استفاده از اسید سولفوریک 98درصد در صنعت کشاورزی در کشور های مختلف داری سابقه طولانی می باشد ولی در ایران و بخصوص در باغات پسته از سابقه طولانی برخوردار نمی باشد و تنها توسط برخی از کشاورزان بصورت تجربی استفاده شده است.

چندین سال است که توسط کشاورزان باغ پسته از جمله باغداران شهر های کرمان ،مشهد،نی ریز، رفسنجان،انار،یزد استفاده شده است و با نتیجه های مطلوبی که کسب کرده اند باعث رواج استفاده از اسید سولفوریک در باغات پسته و زمین های قلیائی شده است.

به طور کلی و مختصر می توان نقش اسید سولفوریک در مصارف کشاورزی را اینگونه بیان کرد:

  • کاهش قلیائیت PH  خاک و آب 
  • بالا بردن نفوذ پذیری و بهبود در تهویه خاک های رسی
  • بر طرف نمودن شوری خاک
  • قابلیت ایجاد سولوفات های آلی در آب و خاک

 

خرید عمده اسید سولفوریک کشاورزی

خرید عمده اسید سولفوریک کشاورزی

در خرید اسید سولفوریک کشاورزی می بایست به چند نکته مهم توجه نمود:

  • درصد اسید سولفوریک
  • رنگ اسید 
  • برسی آنالیز اسید سولفوریک، میزان فلزات سنگین
  • نوع بسته بندی اسید سولفوریک

 

درصد اسید سولفوریک کشاورزی

درصد اسید سولفوریک کشاورزی

همانطور که اشاره شد در خرید اسید سولفوریک درصد اسید یکی از پارامتر های اصلی و مهم می باشد لذا باید توجه نمود که در مصرف کشاورزی باید اسید سوفوریک، 98 درصد باشد و برای اینکه متوجه بشویم که این اسید از خلوص بالایی برخوردار است می توان یک تست سریع  و راحتی را انجام دهید.

اسید سولوفوریک 98 درصد را در یک ظرف یک لیتری بریزید و وزن کنید، می بایست وزن اسید 1.800 گرم باشد، این نشان دهنده این است که اسید خریداری شده دارای چگالی 1.8 و استاندارد لازم را دارا می باشد.

 

رنگ اسید سولفوریک

رنگ اسید سولفوریک 98 درصد

اسید سولفوریک کشاورزی باید رنگ شفافی داشته باشد همانند آب، این نشان دهنده این است که اسید ناخالصی ندارد و دارای فلزات سنگین نمی باشد.

در برخی از کارخانه های تولیدی اسید بدایل مختلف که اینجا ما ورود پیدا نمی کنیم رنگ اسید تولیدی آنان مایل به زرد و حتی شیری رنگ می باشد که ما به تمامی کشاورزان پیشنهاد می کنیم که به دنبال اسید ارزان قیمت نباشند و پارامتر های خرید اسید سولفوریک 98 درصد کشاورزی را رعایت نمایند تا موثرترین نتیجه را از زحماتی که می کشند ببینند و آسیبی به زمین و درختان خود وارد نشود.

 

برسی آنالیز اسید سولفوریک، میزان فلزات سنگین

برسی آنالیز اسید سولفوریک، میزان فلزات سنگین

در خرید اسید سولفوریک کشاورزی حتما از فروشنده درخواست آنالیز محصول نمایید، زیرا آنالیز نشان دهنده تمامی عناصر اسید سولفوریک می باشد. از جمله مهم ترین عناصر موجود در آنالیز اسید سولفوریک عبارتند از : دانسیته، درصد خلوص، آهن و رنگ اسید می باشد.

 

نوع بسته بندی اسید سولفوریک

نوع بسته بندی اسید سولفوریک

اسید سولفوریک 98 درصد در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد لذا نسبت به نوع مصرف بسته بندی آن نیز مشخص می شود.

اسید سولفوریک در مصارف کشاورزی اکثرا بصورت بسته بندی در گالن های 20 لیتری مورد استفاده قرار می گیرد و نیز برخی از کشاورزانی که مصارف بسیار بالایی دارند مخازن 18000 لیتری در مزرعه خود مستقر نموده اند و با خرید اسید سولفوریک 98 درصد بصورت فله ای و حمل با تانکر در محل مورد نظر تخلیه و مورد استفاده قرار می دهند.

 

فواد حفیظی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

 

مدیریت فروش داخلی : 09128921407

بازرگانی و صادرات : 09124221247

شماره ثابت : 02147626785

پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

ایمیل : arsiianco@gmail.com

شرکت آرسیان کو شما را به خرید بهترین محصولات انواع مواد شیمیایی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید