شرکت آرسیان کو شما را به خرید بهترین محصولات انواع مواد شیمیایی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

مرکز عرضه اکسید روی 98 % در تهران

آنچه در این مقاله می خوانید...

استفاده از اکسید روی در صنعت لعاب سازیروش های تهیه اکسید روی 98 %

اکسید روی پودری سفید رنگ با وزن و چگالی نسبتاً پایین می باشد که کاربرد بسیار گسترده ای در صنایع مختلف دارد. این محصول در طبیعت نیز به راحتی یافت می ‌شود و سنتز آن به روش شیمیایی نیز امکان پذیر است.
از انواع مختلف این محصول می ‌توان به اکسید روی 98 % اشاره کرد که توسط مرکز عرضه آن در تهران ارائه می شود. خریداران می توانند جهت سفارش این محصول به طور مستقیم و بی واسطه با این مرکز عرضه ارتباط برقرار کنند و نسبت به سفارش این محصول اقدام نمایند تا هر چه سریعتر برای آنها ارسال شود.

مرکز عرضه اکسید روی 98 % در تهران

استفاده از اکسید روی در صنعت لعاب سازی

استفاده از اکسید روی در صنعت لعاب سازی

اکسید روی یکی از ترکیبات بسیار مهم در صنعت ساخت انواع کاشی و سرامیک است. این محصول به عنوان یکی از اجزای اصلی سازنده لعاب برای این محصولات نیز عمل می کند.
استفاده از اکسید روی در صنایع لعاب سازی با توجه به میزان خلوص آن می ‌تواند در کیفیت لعاب کاشی بسیار تاثیر گذار باشد؛ هرچه درجه خلوص این محصول بیشتر باشد رنگ لعاب مات تر خواهد بود و در عین حال استحکام آن بیشتر خواهد شد. استفاده از اکسید روی با غلظت کمتر باعث ایجاد لعاب های براق تر و در عین حال با استحکام کمتر خواهد بود.

اکسید روی لعاب باعث کاهش نقطه ذوب لعاب می گردد و مقاومت فیزیکی آن را افزایش می ‌دهد. این محصول به لعاب خاصیت کشسانی داده و امکان پخش بیشتر لعاب بر روی بستر کاشی را فراهم می آورد همچنین باعث افزایش درخشش و روشنی سطح کاشی شده و به آن خاصیت آنتی باکتریال نیز می بخشد.

روش های تهیه اکسید روی 98 %

روش های تهیه اکسید روی 98 % اکسید روی ترکیبی شیمیایی معدنی است کارایی اکسید روی در صنایع مختلف از قبیل شیشه، سیمان، پماد، رنگدانه و بسیاری از موارد دیگر است. روش تهیه اکسید روی 98 % به یکی از سه طریق زیر است :

روش مستقیم : در این روش از فرآیند حرارت دادن یک منبع کربن دار جهت بخار کردن روی استفاده می گردد در این روش ناخالصی ها از روی حذف شده و اکسید روی باقی می ماند.

روش غیر مستقیم : در این روش روی را در داخل یک بوته گرافیتی تا ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد حرارت می دهند و این مسئله باعث بخار شدن روی می گردد. این بخار پس از عبور از فیلتر های مشخصی جذب آنها شده و به راحتی قابل جداسازی است.

فاز آبی روش شیمیایی : در این روشن ابتدا روی به شکل کربنات یا هیدروکسید رسوب کرده و پس از عبور از فیلترهای مشخص در دمای ۸۰۰ درجه سانتی گراد کلسینه می ‌شود و به این ترتیب اکسید روی به دست می آید.

فواد حفیظی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

 

مدیریت فروش داخلی : 09128921407

بازرگانی و صادرات : 09124221247

شماره ثابت : 02147626785

پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

ایمیل : arsiianco@gmail.com

شرکت آرسیان کو شما را به خرید بهترین محصولات انواع مواد شیمیایی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید