شرکت آرسیان کو شما را به خرید بهترین محصولات انواع مواد شیمیایی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

بزرگترین شرکت های تولید کننده متانول در خاورمیانه

آنچه در این مقاله می خوانید...

بزرگترین تولیدکننده متانول جهان در سال 2018اولین کارخانه تولیدی متانول در کشورقیمت متانول صادراتی ایران در بازارهای جهانیخرید و فروش بهترین متانول صنعتی به قیمت ارزان
تولید کننده متانول

در سالیان گذشته متانول از هیدروژنه نمودن مونوکسیدکربن به‌ دست می‌آمد. مخلوط همگن هیدروژن و مونوکسید کربن با نسبت لازم، از واکنش آب و متان، آلکان‌ها یا زغال سنگ در دمای بالا به‌دست می‌آمد. تولید کننده متانول به ارائه محصول با کیفیت می پردازد. متانول با نوشیده شدن، تنفس و جذب پوستی وارد بدن می‌شود. به شکل مداوم در معرض آن قرار گرفتن و استفاده از آن بدون حفاظت مثل ماسک و دستکش خطرناک است. در صورت نوشیدن آن سریعا باید با پزشک تماس بگیرید.

بزرگترین شرکت های تولید کننده متانول در خاورمیانه

بزرگترین تولیدکننده متانول جهان در سال 2018

بزرگترین تولیدکننده متانول جهان در سال 2018بزرگ ترین تولید کننده متانول در جهان تقریبا بیش از بیست درصد نیاز را مرتفع می کند. بررسی وضعیت صنعت متانول: بزرگ‌ترین توليد كننده متانول در جهان کشورهای چين، عربستان و ترينيداد هستند. توليد متانول در سطح جهان معادل ۷۹ ميليون تن، كه از اين مقدار حدود ۵, ۵ ميليون تن آن مربوط به ايران است كه ۳, ۳ ميليون تن آن توسط شركت هاي پتروشيمي مختلف توليد مي‌گردد.

لازم به ذكر است كه شركت در حدود ۶۰٪ توليد متانول در ايران را پوشش مي‌دهد و متوسط توليد روزانه آن ۱۰ هزار تن است. بيشترين مصرف متانول در سطح جهان توسط مناطق شمال شرقي آسيا، اروپا، آمريكاي شمالي هستند كه از سال ۲۰۰۹ به بعد آهنگ رشد مصرف متانول در قاره آسيا افزايش و از طرف ديگر براي اروپا و آمريكاي شمالي با آهنگ رشد مصرف كاهشي همراه بوده است.
40 درصد از متانول تولیدی برای تهیه فرمالدئید استفاده می‌شود که آن هم در تهیه پلاستیک ، تخته سه لایی، رنگ و مواد منفجره استفاده می‌شود. کارخانه تولیدی متانول تولید محصولاتی با قیمت متانول صادراتی  را مرکز خرید متانول گسترش می دهد. تولیدکنندگان متانول صنعتی اهداف خود را در جهت بهبود کیفیت قرار داده اند.
برای تغییر ماهیت اتانول صنعتی و جلوگیری از کاربرد آن به عنوان نوشیدنی، مقداری متانول به آن اضافه می‌کنند. دی متیل اتر از مشتقات متانول است که به جای CFC ها در افشانه‌های آئروسل به عنوان پیشرانه استفاده می‌شود. متانول ترکیبی سمی است. محصول متابولیت آن، اسید فرمیک و فرمالدئید، سبب نابینایی و مرگ می‌شود.

اولین کارخانه تولیدی متانول در کشور

اولین کارخانه تولیدی متانول کشور به ارائه محصولات با کیفیتی می پردارد. متانول، متیل الکل، الکل متیلیک، کاربینول یا الکل چوب که ساده‌ترین نوع الکل‌هاست با فرمول شیمیایی CH۳OH شناخته می‌شود. متانول از فعالیت بی‌هوازی گونه‌های زیادی از باکتری‌ها تولید می‌شود و در نتیجه مقدار اندکی از بخار متانول وارد جو می‌شود و پس از چندین روز به‌وسیله اکسیژن و با کمک نور خورشید اکسید شده به آب و دی‌اکسید کربن تبدیل می‌گردد.
البته در فرایند سوختن متانول هم از نظر مواد بدست آمده چنین اتفاقی رخ می‌دهد ولی بسیار سریعتر. در ضمن شعله سوختن متانول بی‌رنگ است و باید مراقب بود تا شعله آن سبب سوختگی نشود.  استنشاق. بخار متانول سبب سوزش چشم، بینی، گلو و دستگاه تنفس مي‌شود. همچنين كارايي دستگاه اعصاب مركزي را كاهش داده و باعث كوري مي‌شود. حريق و انفجار. بخار متانول به‌راحتي در هوا منتشر شده و مشتعل مي‌گردد و توليد و  مي‌كند.
در صورت وجود غلظت كافي بخار متانول، در اثر منابع احتراق، حريق و انفجار حادث مي‌شود. جابجايي و انبارش متانول: مقررات مربوط به محيط‌هاي نگهداري و ذخيره‌سازي در كارگاه‌هايي كه اين محصول استفاده يا جابجا مي‌شود: جابجايي: از روش‌هاي ايمن كار استفاده كنيد تا از تماس متانول با چشم و پوست يا استنشاق آن پيش‌گيري شود. در هنگام جابجايي ظروف متانول يا حضور در منطقه آلوده سيگار كشيدن و خوردن و آشامیدن ممنوع شود. ظروف را کاملاً بسته نگه داريد. از ليفتراك‌هاي ضدانفجار استفاده كنيد و سعي كنيد ميزان تبخير متانول در حداقل باشد.

قیمت متانول صادراتی ایران در بازارهای جهانی

قیمت متانول صادراتی ایران در بازارهای جهانیقیمت متانول صادراتی در بازار های جهانی به عوامل متعددی چون کنترل کیفیت بستگی دارد. کاربردهای جدید متانول که از دیرباز ذهن‌ها را به خود مشغول کرده بود: با توجه به كمبود قابل پيش‌بيني منابع انرژي در آينده، مصرف مستقيم متانول به‌عنوان سوخت پاك و يا در توليد هيدروژن مصرفي پيل‌هاي سوختي، بسيار مورد توجه است.
تولید DME دی متیل اتر (سوخت قرن بیست و یکم) و جایگزین نفت گاز. وضعیت متانول ایران: در حال حاضر چهار مجتمع پتروشیمی شیراز، فن‌آوران، زاگرس و خارک در ایران این محصول را به صورت انبوه تولید می‌کنند به‌گونه‌ای که ایران به‌عنوان یکی از قطب‌های تولید متانول در جهان شناخته می‌شود و شرکت های تولیدی به‌عنوان یکی از بزرگترین مجتمع‌های تولیدی متانول در دنیا در حال فعالیت هستند.
به‌عنوان ضدیخ، حلال و سوخت بکار برده می‌شود. از متانول برای تقلیب اتانول نیز استفاده می‌شود، این عمل به منظور غیرقابل شرب نمودن اتانولی که برای مصارف صنعتی تولید می‌شود انجام می‌پذیرد بدین منظور از مواد دیگری چون پریدین و تربانتین نیز استفاده می‌شود.

خرید و فروش بهترین متانول صنعتی به قیمت ارزان

با به كار بردن اقدامات ايمني خطر حريق را كاهش دهيد. نگهداري و انبارش: در محيط خنك و داراي تهويه مناسب نگهداري شود. از عوامل اكسيد كننده، اسيدها، قلياها، نور مستقيم خورشيد، گرما يا شعله و مواد غذايي به دور باشد. ظروف حاوي متانول بايد به‌نحو مناسبي برچسب‌گذاري و به زمين ارت شوند. محل به طور مرتب از نظر نشتي و ريخت و پاش بررسي شود. اغلب ظروف فلزي و پلاستيكي به استثناي ظروف سربي و منيزيومي براي نگهداري مناسب هستند.

مخازن جديد از فولاد ضد زنگ ساخته مي‌شوند. ميزان خوردگي توسط متانول براي چند ماده: چدن، مونل، سرب، نيكل: ۰٫۰۵۱ میلی‌متر در سال. آهن با سيليكون بالا: ۰٫۰۵۱ میلی‌متر در سال. پلي اتيلن: تا اندازه‌ای تخریب می‌شود. نئوپرن، پلي‌استرها، لاستيك طبيعي و لاستيك بوتيل: رضایت بخش. پلي وينيل كلرايد، پلاستيزه نشده: مقاوم. در شیوه مدرن تولید متانول، از کاتالیزورهایی استفاده می‌شود که در فشارهای پایین عمل می‌کنند و کارایی موثرتری دارند.
امروزه گاز سنتز مورد نظر برای تولید متانول مانند گذشته از زغال به دست نمی‌آید، بلکه از واکنش متان موجود در گازهای طبیعی تحت فشار ملایم ۱۰-۲۰ اتمسفر و دمای ۸۵۰ درجه سانتی‌گراد با بخار آب و در مجاورت کاتالیزور نیکل تولید می‌شود. CO و H۲ تولید شده، تحت تأثیر کاتالیزوری که مخلوطی از مس و اکسید روی و آلومینیوم است، واکنش داده و متانول ایجاد می‌کنند. این کاتالیزور اولین بار در سال ۱۹۶۶ توسط ICI استفاده شد. این واکنش در فشار ۵۰-۱۰۰ اتمسفر و دمای ۲۵۰ درجه سانتی‌گراد صورت می‌گیرد. روش دیگر تولید متانول، واکنش دی‌اکسیدکربن با هیدروژن اضافی است که تولید متانول و آب می‌کند. متانول يكي از سه محصول بسيار مهم صنايع شيميايي در دنيا بوده است.

فواد حفیظی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

 

مدیریت فروش داخلی : 09128921407

بازرگانی و صادرات : 09124221247

شماره ثابت : 02147626785

پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

ایمیل : arsiianco@gmail.com

شرکت آرسیان کو شما را به خرید بهترین محصولات انواع مواد شیمیایی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید